Choď na obsah Choď na menu
 


                              Tvorba bannera (ikony) - návod

Ak už máte svoje webové stránky a chcete docieliť vyššiu návštevnosť tak výmena odkazov vo forme obrázku (výmena ikoniek) je ideálna. Ak ale neviete ako na to, tak tento návod vám určite bude užitočný.
Návod:

1. Musíte si vyrobiť obrázok. Ak to má byť jednoduchá ikonka, tak ju vytvorte v rozmeroch 88 x 31 pixelov, pretože to je alternatívny rozmer ktorý využíva na bežné ikonky každý. Keď neviete ako na to, tak navštívte tento web - tam sa nachádzajú šablóny ikoniek, tam si len vybranú šablónu (obrázok) uložíte do svojho PC a pridáte do nej napríklad nejaký text, vo windowse v malovaní.

2. Teraz ak už svoj obrázok (ikonku) máte vytvorenú, tak ju pre uľahčenie pomenujte jednoduchým názvom, napríklad ikonka.jpg. Neodporúčam používať zbytočné a dlhé názvy, lebo sa to zbytočne komplikuje..

Pre ukážku ja som si vytvoril tento obrázok v rozmeroch 88x31 px: HTML kódy na web a pomenoval som ju htmlovercz. Tu je potrebné používať len malé písmená, for-htmlestranky.JPG je iné ako for-htmlestranky.jpg.

3. Teraz je potrebné ikonku nahrať na server (do rootu), tak aby k ikonke viedla cesta, v mojom prípade tá cesta bude táto: https://for-html.estranky.sk/estrankysk.gif

4. Teraz už len tomu, s kým si chcem ikonku vymeniť pošlem nasledujúci HTML kód:

<a href="https://for-html.estranky.sk"><img src="http://www.for-html.estranky.cz/estrankysk.gif"height="31" width="88" alt="for-HTML na web" border="0"></a>


Čo v tom kóde zmeníte:

www.for-html.estranky.sk - kam bude človek presmerovaný po kliknutí.

www.for-html.estranky.cz/estrankysk.gif - cesta k obrázku

HTML kódy na web - text, ktorý sa bude zobrazovať, ak bude na ikonke kurzor.

A výsledok:HTML kódy na web

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

dik

(Mário, 27. 2. 2014 1:15)

Diky za návod, super, funguje bezchybne